3 günde bin konut satıldı

Emlak Konut'un başlattığı 'Ülkemizin yarınlarına güveniyoruz' kampanyası tam olarak karşılık buldu.

3 günde bin konut satıldı
3 günde bin konut satıldı
GİRİŞ 05.08.2016 08:20 GÜNCELLEME 05.08.2016 08:20
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

FETÖ'nün hain darbe girişimini canını ortaya koyarak önleyen Türk milleti, ülkesine ve ülkesinin yarınlarına güvenini de uzun vade borca girerek gösterdi. Emlak Konut'un 30 yüklenici firma ve 15 bin konut için başlattığı kampanyada 3 günde 1000 konutun satışı gerçekleşti. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu kesinlikle Türk halkının darbecilere verdiği başka bir ders. Çünkü uzun vadeli borca girmek o ülkeye olan güveni gösterir. Sattığımız konutun sayısı değil bizi ülkesine her anlamda sahip çıkan vatandaş mutlu ediyor" dedi.

CİRO 650 MİLYON LİRA

Aralarında Teknik Yapı, Artaş, İnşaat, Özkar- Özülke Ortaklığı, Dağ Mühendislik, Dap Yapı, Ağaoğlu, Dumankaya ve Makro İnşaat gibi marka şirketlerin bulunduğu kampanyada satılan konutların toplam cirosu 650 milyon liraya ulaştı. 3 günlük sürede saat başına satılan konut sayısı 14 oldu.

YÜZDE 20'Yİ AŞAN ŞİRKET VAR

Kampanyaya dahil olan şirketler, yüzde 20 peşinat, yüzde 0,70 faiz ve 120 ay vade seçeneği için yüzde 20'lik kontenjan ayırmıştı. Kardan fedakarlık yapan şirketlerde adil dağılım için bu sınırı getirdiklerini belirten Murat Kurum, “Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bazı projelerde daha 3'ncü günün sonunda yüzde 20 sınırına ulaşan hatta aşan şirketler var. Yoğun talep yaşanan projelerde müteahhit 'madem vatandaş ülkesine güveniyor bize de düşen bu maliyetlere katlanmak' diyerek gelen talebi geri çevirmiyor" bilgisini verdi.

BANKALAR KAYITSIZ KALMAYACAK

Başlattıkları kampanyaya tüm sektörlerin katılacağına inancının tam olduğunu belirten Murat Kurum, şöyle konuştu; “Her kesim üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır. Tüm tarafların ve farklı sektörlerin imkanlar doğrultusunda fedakarlık yapmak istediklerini görüyoruz. Bankaların da konuya kayıtsız kalmayacağını düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız da yaptığı açıklamada bankalara faizleri düşürmeleri konusunda bir kez daha çağrı yaptı."

36 BİN LİRA UCUZLUYOR

Kampanya kapsamında konut alanlar yüzde 0,70 faizle 10 yıl vadede her 100 bin liraya 36 bin lira daha az ödeyecek. Bu da her 100 bin lirada aylık 300 liraya denk geliyor. 10 yıl vadede bankalardan 500 bin lira çeken bir vatandaşın cebinden çıkacak aylık taksit ödemesi de 1500 lira azalacak.

"BU DÖNEM KAR DÖNEMİ DEĞİL"

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun faiz oranlarının bir an önce yıllık yüzde 10'un altına düşmesi gerektiğini söyledi. Torun, “Bu dönemi bir seferberlik olarak düşünmemiz lazım. Kar zamanı değil. Siyasetin normalleşmesi için nasıl büyük bir gayret ve çaba varsa, bizler de müteşebbisler olarak ekonominin normalleşmesi için elimizden geleni yapmalıyız, yapacağız" ifadelerini kullandı.

FİNANSTA DA FEDAKARLIK BEKLİYORUZ

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım faiz oranlarının düşme eğiliminde olmasının bekleyen talepleri harekete geçirdiğini söyledi. Durbakayım, “Türkiye'de kullandırılan konut kredisinin kaynağı sendikasyon kredisi. Ancak mortgage kredisi devreye girerse faiz oranları çok aha düşük olur" dedi.

YORUMLAR 5
 • mehmet 7 yıl önce Şikayet Et
  para parayı çekiyo fakir kiraya devam
  Cevapla
 • Cengız 7 yıl önce Şikayet Et
  Bizde Anadolu da konut aldık emlak konut yoktu ülkemize güvendik darbe girişimi sonrası aldık 1,07 faizle şimdi faizler düşeçekmiş Cumhur un başkanından bu faiz oranlarınınotomatik olarak bizde kapsaması ve yenileme ücreti alınmaması
  Cevapla
 • ahmet 7 yıl önce Şikayet Et
  alan kim? ev koleksiyonlarına yenilerini ekleyen zenginler. fukara gene kirada. emlak konutun sattığı konutların aidatına bile gücü yetmez fukaranın. inşallah bir gün bizim de yüzümüz güler ne diyeyim .
  Cevapla
 • zcsgn 7 yıl önce Şikayet Et
  bu donem kar donemi degilmis milyonluk 1+1 satiyosunuz ayiptir dalga gecmeyin bu milletle
  Cevapla
 • salih 7 yıl önce Şikayet Et
  insallah konut kredisi oranları düsmez paraya doymaz mütaahitler arsa sahibleri dörtgözle bekliyor düşssede 50 000 daha koysam üste diye
  Cevapla