Mega projenin ismini halk belirleyecek

Kamuoyunda "Avrasya Tüneli" olarak bilinen İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesinin ismi Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak anketle belirlenecek

Mega projenin ismini halk belirleyecek
Mega projenin ismini halk belirleyecek
GİRİŞ 01.12.2016 11:41 GÜNCELLEME 06.12.2016 11:33
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Bakan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Marmaray'ın kardeşi" olarak başlatılan Avrasya Tüp Tüneli projesinin 20 Aralık'ta tamamlanacağını hatırlatarak, toplam 14,6 kilometre uzunluğundaki projenin 3 ana bölümden oluştuğunu belirtti. 

Avrasya Tüp Tüneli'nin en önemli aşaması olan 3 bin 344 metrelik boğaz geçişinin delme işlemini Ağustos 2015'te tamamladıklarını ancak Avrupa ve Asya yakalarında yol ve kavşak düzenlemeleri olmak üzere iki önemli kısmın daha olduğunu ifade eden Arslan, "Avrupa ve Asya yakalarındaki bağlantı yollarını sözleşmede 55 ay olarak belirlenen zamandan 8 ay önce bitirerek, 47 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Boğaz altından geçiş gibi çok zor fiziki şartlara rağmen kullanılan ileri teknoloji ve mühendislik ile projeyi zamanından önce bitirmemiz gurur verici ve büyük bir başarıdır." diye konuştu.

"ANKET HERKESE AÇIK OLACAK"

Arslan, Avrasya Tüneli'nin isminin, internet sitesi üzerinden yapılacak anketle halk tarafından belirleneceğini bildirerek, "Halkımızın projeye olan ilgisi çok büyük. Katıldığımız program ve açılışlarda bu dev projenin isminin ne olacağıyla ilgili birçok soru alıyoruz. Halkımızın yoğun ilgisinden dolayı 20 Aralık’ta açacağımız Avrasya Tüp Tüneli’nin ismi, milletimizin önerisiyle belirlenecek. 'Kıtalar birleşiyor alttan, ismi geliyor halktan' sloganıyla bir kampanya başlattık." ifadelerini kullandı.

Yapılacak anketin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının internet sitesi "www.udhb.gov.tr" üzerinden gerçekleşeceğini dile getiren Arslan, bugün başlayan anketin herkese açık olduğunu söyledi.

Dileyen herkesin ankete katılabileceğini söyleyen Arslan, "Gelen isim önerilerini 10 Aralık'a kadar alacağız. En çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz." dedi.

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 55
 • mehmet durgut 5 yıl önce Şikayet Et
  Ömer Halisdemir yazıp gönderdim
  Cevapla
 • AYH 5 yıl önce Şikayet Et
  ABDULHAMiT HAN. 3 cü Havalimanida RTE yakisir.
  Cevapla
 • ekrem 5 yıl önce Şikayet Et
  ismi deyil geciş fiyatını bize sorsunlar
  Cevapla
 • gürkan özkan 5 yıl önce Şikayet Et
  En güzeli Osmanlı tüneli olsun bu ülkeyi ejdatımız emanet eddi sonuçta.İsim aramaya gerek yok.
  Cevapla
 • Erhan evin 5 yıl önce Şikayet Et
  Sultan II.abdulhamid tüneli olmalı çünkü ilk onun projesi bu
  Cevapla
 • Uğur 5 yıl önce Şikayet Et
  çok mantıklı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle