Tüm Yorumlar

Yorumlar88

 • Ferdi 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu yolu kullanmak isteyen 6.sınıf bir araç sahibi İzmir'den İstanbul'a 718 tl maliyetle gider gelir.Toplam maliyeti 1436 tl .Güzel projeler ama maalesef milleti sömürüyor. Devlet artık yap işlet modelinden vazgeçmeli,halkın yararını daha çok gözetmeli.
  Cevapla
 • ADİLCİK 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne o bedava mı olsun. Ülkemiz çok zengin bir Ülke değil. Zaten para olsaydı Devlet kendi yapardı. İsteyen eski yoldan da gidebilir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Adana01 2 yıl önce Şikayet Et
  ücreti makul çünkü zamandan araç bakımından yakıttan kazanç sözkonusu.. sabit hızla aracınıza yakıt tasarrufu yaptırırsınız, motor ve aksamlar da az yıpranır. yol ücreti bedavaya gelir. ama bu sadece düşünen akıl sahipleri için bir nimettir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Yalnız izmire bu yol çok çoğu yine ak partiye oy vermez onun için geçiş ücretlerini pahalı yapmalarını isterim varsa yoksa dertleri laiklik
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • zararsız 2 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul'da yaşayanları (İstanbulluları demedim) şımarttığınız yetmedi mi? Sizi ayakta tutan diğer Anadolu şehirlerine de biraz baksanız olmaz mı? İstanbulun aldığı hizmetlere bakıp verdiği karşılığı da düşündükçe "insan çok nankördür" ayeti aklıma geliyor.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Yistif - Rize 2 yıl önce Şikayet Et
  Yollar ve köprü çok güzel eleştirecek hiçbir tarafı yok gerçekten. Keşke biraz daha ucuz olabilse, belki yapım maliyetlerinden dolayı böyle olabilir ücretler asla lafım yok. Ama ülkemiz şartlarına göre biraz tuzlu kaçıyor olabilir. Bunu bir eleştiri olarak algılamayın lütfen, yapım maliyetlerinden dolayı olabilir diye demiştim :-)
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • ottomans 2 yıl önce Şikayet Et
  Burdaki yorumlarda otoban pahali diyen arkadaslarimiz var pes diyorum nankor olmayin butun avrupa otobanlarina bi gidinde nasil pahali olduklarini orda gorun ornek vereyim fransa otobani her 50 km de bi gise var ve her gecis su an 79 euro dikkat edin bu parayi her 50 km gise basina veriyorsunuz turkiyede bu hizmet ve kaliteye tsk edeceginize haksiz yere ekestiri yapiyorsunuz ve turkiye otobanlari avrupa standartinin cok cok ustundedir.
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Karadenizli 2 yıl önce Şikayet Et
  Niye heykel yapmıyorsunuz ki...Yola karşı olan da kullanmasın. Dağdan tepeden yürüsün
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • ottomans 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp bunada karsi ciktiydi hatirladiniz dimi arkadaslar ilginc olan yolu ilk kullananlarda onlar olur zaten bi yandan yapmazuk istemezuk ama kullanmaya gelince ilk onlar
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Friteuse 2 yıl önce Şikayet Et
  chp = yolsuzluk
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • bulut 2 yıl önce Şikayet Et
  sabah evden cık ızmırde denıze gır aksam gerı don altık gunu bırlık tatıl basladı altık
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Nişancı 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah rızası için bir allah razı olsun deyin bir şey ödemeyeceksiniz
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Muaz 2 yıl önce Şikayet Et
  Emeği geçenlerden Allah razı olsun otoyol ücreti ilk sene 150tl olmalıydı
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Z67 2 yıl önce Şikayet Et
  Ağlamayı kesin, sanki hergün Istanbul-Izmire gidip geliyorsunuz sanacaklar. işinize gelmiyorsa eski yoldan yandan yandan gidip gelirsiniz.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • İşte öyle 2 yıl önce Şikayet Et
  Orhangaziye köprünün faydası olmadı. Tırlar kamyonlar ilçenin içinden geçiyor. Trafik sorununu mu diyeyim gürültü kirliliğini mi. Otoban pahalı olduğu için tek tük arabalar onlarda lüks zaten. Ülke için yatırım yapılırken herkes düşünülmeli
  Cevapla Toplam 17 beğeni
 • Türk Tokatı2 2 yıl önce Şikayet Et
  Ortalama bir araçla aslında istanbul izmir için harcanan 8 saatlik yol ücreti kilometre hesabıyla yapılmaz.ortalama 300TL yakıt yakar. yani 250 ödeyip otibandan gidersek 50TL kar etmiş oluruz. yakıtada 100TL ödersiniz otoban ücreti 50TL ye gelir. okadarda abartmayalım. hesap ortada daha az yakarım diyen motorkullanıyordur.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Münzevi 2 yıl önce Şikayet Et
  Hemen her yaz gittiğim yoldur. LPG li aracım ile bir buçuk depo (52 lt) ile yakarım. Bu otobanda sen sabit hızla bir depoda gidebilirim. Güncel LPG fiyatı 3 TL desek 16*3=48 TL yakıt farkı olur. Otobana 250 TL verirsem 200 TL zararım olur. Yakıttan fazla yol parası ancak zenginlere koymaz, orta sınıf için bile çok fazla.
  Cevapla Toplam 8 beğeni