Tüm Yorumlar

Yorumlar168

 • Karaalioglu 1 yıl önce Şikayet Et
  müteahhitlerin de çoğunun yatacak yeri yok, avukatların da.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ökkeş 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHIN AÇIK HÜKMÜ VAR MÜSLÜMANLAR kulak verin FAİZİN HER TÜRLÜSÜ HARAMDIR.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ethem erpolat 1 yıl önce Şikayet Et
  Tek cøzumü var. Oda düsük faizle ev alma 5 yil devam etmeli.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • uğur 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağzı olan konuşuyor bir tane kafası çalışan adam çıkıp şunu sormuyor müteahhitler madem bu kadar çok kazanıyordu da neden son iki senede binlerce müteahhit iflas etti
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah zehir zıkkım eylesin kendilerine gözlerini bir avuç toprak doyursun
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Sadri 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet daha ne yapsın ,ama bazı fırsatçı,riyakar ve sahtekarlar kredi paketinden önce 295000 TL istenen daire bugün 340000 TL oldu devletimiz %90 kredi imkanı verdi ama aç gözlü mütahitler 340000 TL olan daireye 200000 TL kredi kullanabilirsiniz diyor niye diye sorduğumuzda verginin yükseleceğinİ rayiç bedel üzerinden kredi çekileceğini söylüyor,açık açık vergi kaçırıyorlar aradaki 140000 TL vergisiz olarak ceplerine girecek maliye bakanlığı bu konuları incelemeli ve çok ağır yaptırımlar uygulamalı...
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ÖMER FARUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle KATILIYORUM. Vergi KAÇIRIYORLAR.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  iş yapamıyorum diyen veya satış yok diyen veya açlıktan ölüyorum diyen emlakçı veya müteahhit bunlara kesinlikle acımam iş yok diye ağlarlar sonrada böyle bir fırsatçılık yapmaya kalkarlar almasın kimse ve fırsat vermesinler sürünsün bu fırsatçılar
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Faiz haram. Müslümanım diyorsanız, müslüman gibi yaşamaya çalışın.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Faiz haram. Müslümanım diyorsanız, müslüman gibi yaşamaya çalışın.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Hamza Tuşunabas 1 yıl önce Şikayet Et
  Serbest piyasada böyle. Müteahhit isteyince oluyorda Hamza isteyince neden olmasın?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • İstanbul 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet biran önce bu firsatcilarin önüne geçmeli. Ben öğretmenim bu krediyi görünce 300 milyar kredi çekeyim ev alayım dedim. Aradan bir hafta geçmedi emlakcilar müteahhitlerle işe koyuldu 300 bin olan oldu 470 bin bu nasıl bir vıjdan. Krizi çıkaran bu ac gözlü insanlar. Ev almaktan vazgeçtik satsinlar bol keseden alıcı bulurlarsa. Devletimiz gerekeni yapsin.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Has Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlak sektörü tamamen hırsızlık üzerine kurulmuştur. Bu sektörle ekonomi depremdeki gibi yıkılır. Bizim için en önemlisi tarım ve endüstri gerisi hikaye. Barınma sorunu için devletin bu çakalları devre dışı bırakacak bir çözüm bulması gerek yoksa garibanın parası ile son model arabalara binip en lüks yerlerde yaşayan daha çok sonradan görme görürüz. Ya siz görmek istermisiniz?
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Kayı 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen gardasim..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Erdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendim mutahitlik yapana kadar ben de olayi aynen bu haberdeki gibi algılar ve mutahitin para kazandigini sanır idim 330 340 000 e mal ettigim daireyi 370.000e satarim diye yola ciktim yani bana 2 yil ugrastan sonra pesin doviz bozup yaptiktan sonra maliyeti 73000€ ya gelen daireyi 82000€ ya satarim diye yola ciktim neyse son sattigim daire 1. Kat idi 450.000tl idi ve 68000€ ediyodu yani 7000€ kayip var ancak baktiginda 80.000tl daha pahali satildi 600.000tl ye satsam anca kurtarmasi gereken daireleri zar zor 450. Ve 500bandinda sattim paramu hiç ugrasmadan dovize yatirsam yata yata 2kati kazanirdim bidaha tövbe davulun sesi uzaktan hoş geliyor ben basladigimda 500tl olan kapi 900
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ÖMER FARUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir daireyi, normal bir daireden bahsediyorum, lüks olmayan bir daire, kaç tl ye mal oluyor, maliyeti ne kadardır.? ona göre kar payını koysanız olmaz mı? İslam hukukunda ayrıca % kaç kar elde edebileceğiniz oranlar mevcut? Mecelleye bakabilirsiniz? Fetava y ı Hindiyyeye bakabilirsiniz?
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Has Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz bu ülkede TL alıyoruz. Elin parasına neden tamah ediyorsunuz. Üretim yapsanıza Kısa yoldan para kazanmanın en kolay yolu emlak ve müteahitlik yapmak.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Hknjkn 1 yıl önce Şikayet Et
  Memleketin adi musluman. Sorsan herkes elhamdulillah muslumanim der. Paraya tapan bir millet olmusuz. Bugun ev satanlar fitsatci firsatini buldugunda alacaklida firsatci olur. Kimse kimseyi firsatcilikla suclamadin yani toptan hepiniz aynisiniz.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlak endeksi denilen bir değer var. Bir yönetmelikle alım satımlar emlak endeksine göre yapılacaktır şeklinde bir karar alınırsa firsatcilara meydan kalmaz. Devletimiz acilen bu yönetmeliği çıkarmalıdır. Yapi birim maliyetleri resmi olarak her yıl düzenlenmektedir. Yapi yıpranma oranları resmi oranlari mevcuttur. Arsa birim fiyatları da bolgeden bolgeye guncellenirse yapinin gercek degeri bulunur ve yapı değerleri bu şekilde her yıl güncellenir. Çözüm basit.
  Cevapla Toplam 9 beğeni