Tüm Yorumlar

Yorumlar81

 • Ben de haklıyım 1 yıl önce Şikayet Et
  Hükümetin eleştirilecek yönleri de var, inşallah bunları kısa zamanda düzeltirler. Ancak, her kim bu hükümete ulaştırma ve sağlık alanında laf ederse, samimiyetinden şüphe eder, art niyetli kategorisine koyarım.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ufuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim birileri hala yolu görmüyor.yola bak arkadaş yola bak.bu yollar bu kalitede avrupadan daha üstün.adam yolu görmüyor.hayırlı olsun diyemiyor.mazot benzin fiyatıyla uğraşıyor.yunanistandan geçen bilir. Her şehir sınırına gişe koymuşlar.para alıyorlar.makedonlarda aynı.elli km bir gişe.her gişede 25_30 lira alıyor.mazot 1•60 yuro.hesap et.geçtiğimiz sene.gidersem türkiyeden depoyu doldurarak gidiyorum.arkadaş müthiş yollarımız yapıldı.Allah razı olsun yapanlardan yaptıranlardan sevep olanlardan.eski duble yollar duruyor.isteyen ordan gidebilir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Malatyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bazılarının gündemi hiç değişmez saman ve heykeldir. İnsanlara yapılan yatırımların hiç önemi yoktur. Yapılan her şeyi tahkir etmek için her türlü yalan en büyük dayanaklarıdır.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanyada asgari ücret alan kişinin maaşı kirasını anca öder, belki çok az bir para kalır, Türkiyede ise asgari ücret alan bir kişi ortama maaşının 3 te biri veya bulunduğu şehre göre 4 te birini kira olarak verir, ve geri kalanı ile zorda olsa geçinir, ya Almanyadaki asgari ücretli neyapsın, sefalet içinde yaşar, inanın durum böyle, bize anlatılanların çoğu hikaye,Türkiyemizin kıymetini bilelim,ve başımızdakilere dua edelim, daha iyi günlere gidecehiz İnşallah.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Romanya bile çok büyük petrol ülkesi oldugu halde litresi 95 cent,bizden daha pahalı, sallada salla, bir şeyi bilmeden konuşmayın ya.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyedeki benzinin litresi ortalama 80 centdir, Sen bana saydırtma şimdi ülke fiatlarını Örneğin Almanyada 1 euro 25 cent, bundan daha pahalı ülkelerde var, ne konuşuyon sen?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih ben hepsini dolaştım hala daha dolaşıyorum, sen söyle bakalım hangi ülkelerde Türkiyeden ucuz?
  Cevapla
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  birde şu hikaye vardır bizde Avrupadaki en pahalı benzin ve mazot bizde, ben bütün ülkeleri arabamla gezen bir kişi olarak biliyorumki en ucuz mazot ve benzin bizde, sallamasyonculara inanmayın, önce bir araştırın.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Duru 8 1 yıl önce Şikayet Et
  Evelden 500 km yolu 12 saatte gidiyorduk. Yani 2 depo mazot yakiyorduk. Buradan yola çıkarsanız iyi hesaplayın cebinizde kalan parayı.
  Cevapla
 • Seyfi 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih kardesim. Hollanda, Sirbistan, Avusturya, Hirvatistan, Bosna, Slovenya, Moldova, Bulgaristan, Yunanistan... Türkiye de benzin hepsinden daha ucuz. Ben böyle yazinca hemen asgari ücret muhabbetine giriyorlar. Almanya da asgari ücret 1.050-1.100 Euro servis ve yemek gibi ek yardimlarda yok. Büyük sehirlerde anca kirani ödersin. Bayern gibi yerde ödeyemezsin bile. O yüzden büyük cogunlugun karısıda calısıyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten insanlar araştırarak bunları yazıyorlar, merak ediyorum siz hangi ülkeleri dolaştınız da en ucuz benzin bizde diyorsunuz,
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  almanyada otabanlar 7.5 tondan ağır vasıtalar için ücretlidir, km başı yaklaşik 1 liraya tekamül eder yani 500 km gitsen 500 tl.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • SEyfi 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih kardesim, Almanya da asgari ücret takriben 1.100 Euro net, Ama Servis,yemek vb. hicbir ek yok. Büyüksehirlerde 60-70 m² evlerin fiyati 800-1000 Euro. Burada yasayan 1,5 milyon Türk sosyal yardım aliyor. 600-700 bin Türk parasi olmadigi icin Türkiye ye gidemiyor. Cünkü burada 4 kisilik bir ailenin gecinebilmesi icin en az 2.000 Euro ya ihtiyaci var. Yagmur vergisi, aylik TV vergisi, Atik su bedeli, Sokak süpürme vergisi daha onlarca ilginc vergi türü var. Bilmeni isterim ki Almanya eski Almanya degil,.
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hesap böyle yapılmaz en basit haliyle orada yaşayan insanların aldığı asgari ücret ve yaşam standartlarına bakarsan aramızdaki uçurumu görürsün
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Evladı Fatihan 1 yıl önce Şikayet Et
  yorumculardan bazıları sallayıp duruyor, Türkiye kazalarda ölüm oranı en düşük 2. ülkedir Avrupada,bilmeden sallamayın, bizim medya Ağrıda traktör devrilse haberini verdiği için sanki bize çokmuş gibi geliyor, dünyadaki her ülkede kazalar oluyor.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ismaıl Essen 1 yıl önce Şikayet Et
  O hız sınırından dolayı. bir de ücretli bu yollar. Almanyada yani burda hız sınırı yok yollarda bedava kaza yapan yine göçmenler Alman pek yapmaz
  Cevapla
 • Trakyalı T.T 1 yıl önce Şikayet Et
  çok komiksin, bazı yerlerde 120 den fazla yasak..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • zararsız 1 yıl önce Şikayet Et
  Çocukluğumuz Avrupaya dizilen methiyeleri dinlemekle geçti. Ah evropa! ağıtlarını dinlettiler bize. Artık evropa bize gıpta ediyor. Hiç bir iyilikte Avrupadan geri değil bu ülke. İstemeyen inanmaz.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Sayın bakan 1 yıl önce Şikayet Et
  size en çok oy veren illerden olan KONYA ya dış çevre yolu kazandırılmasını en kısa sürede temenni ediyoruz. metro ve banliyö için çalışmalar ne durumda merak ediyoruz.
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  170 lira yol mu olur akik var mantık var asgari ucreli var bu ülkede yüzde elli en fazla 50 TL olmalı 50 TL de köprü istanbul İzmir arası 100 TL olması gerek ama bizde 350 lira yqzik
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • FBI 1 yıl önce Şikayet Et
  asgari ücretli bir zahmet belediye otobüsüne binsin. ben 27 yıllık polis memuruyum ve daha doğru düzgün bir arabam olmadı. her hafta sanayiye giden 2.el demiyeyim belki 12.el 35 bin liralık bir arabam var.
  Cevapla
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Asgari ücretlinin arabası mı var!!!Böyle de fakirlik.Asgari ücretli çalışmaktan gezmeye fırsat mı buluyor!!!
  Cevapla
 • Aziz 1 yıl önce Şikayet Et
  ya asgari ücretli isen ne işin olur senin otoyol ücretleriyle yok değilsen bedava yol var oda duble yol ordan git zorlamı sokuyarlar seni oto yola
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeyi aşağılayanlar hiç laga luga yapmasın işte sıralama. 2018 in istatistikleri 1Tayland 2Malavi 3Liberya 4Kongo 5Tanzanya6Orta Afrika 7İran8Ruanda9Mozambik 10Sao Tome and Principe 11Togo 12Burkina Faso13Gambiya 14Dominik Cumhuriyeti15Kenya 16Madagaskar 17Lesotho 18Zimbabve19Benin20Kamerun Türkiye ilk 30 da bile değil. Bu da ölümler sıralaması 10) Mozambik 9) Ruanda 8) İran 7) Orta Afrika Cumhuriyeti 6) Tanzanya 5) Demokratik Kongo Cumhuriyeti 4) Liberya 3) Malawi 2) Tayland 1) Libya Her 100.000'de ölüm oranı 73.4 seviyesinde. Türkiyede,Her 100.000'de ölüm oranı 8.9 seviyesinde. Bu rakamla ilk yirmiye bile girmez. Bir tek AB sıralamasında,Almanyanın ardından ikinci sıradayız.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • diyarlı 1 yıl önce Şikayet Et
  güzel inceleme,yerinde
  Cevapla